KONST / Litografier / Litografi 7234033
*
nr 723 4033
Louis Bastin
(1912-1979), Sverige
Litografi, Louis Bastin (1912-1979), kvinna med luta, 30/75, 59x44
Louis Bastin, svensk målare och grafiker född i Moskva 1912, död 1979.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 oktober 2011
kl 19:52:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/9 17:56:22
1
Vinnande bud
3/10 16:44:57
2
200 kr
17/10 19:50:01
3
300 kr
17/10 19:50:50
3
400 kr
17/10 19:55:03
3
500 kr
- Tema
- Konstnär/Designer
Louis Bastin
Louis Bastin, svensk målare och grafiker född i Moskva 1912, död 1979.
Läs mer om Louis Bastin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik kvinna med luta litografi litografier louis bastin svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5099 Blyerts
Tillskriven Arvid Fougstedt. Bildmått: 34x24cm, yt..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:39
-
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:35
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:28
*
Louis Bastin
Louis Bastin, svensk målare och grafiker född i Moskva 1912, död 1979.
Läs mer om Louis Bastin
nr 723 4033
Louis Bastin
(1912-1979), Sverige
Litografi, Louis Bastin (1912-1979), kvinna med luta, 30/75, 59x44
Louis Bastin, svensk målare och grafiker född i Moskva 1912, död 1979.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 31 oktober 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/9 17:56:22 | 1 | Vinnande bud |
3/10 16:44:57 | 2 | 200 kr |
17/10 19:50:01 | 3 | 300 kr |
17/10 19:50:50 | 3 | 400 kr |
17/10 19:55:03 | 3 | 500 kr |
- Tema
- Konstnär/Designer
Louis Bastin
Louis Bastin, svensk mÃ¥lare och grafiker född i Moskva 1912, död 1979.Läs mer om Louis Bastin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik kvinna med luta litografi litografier louis bastin svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5099 Blyerts
Tillskriven Arvid Fougstedt. Bildmått: 34x24cm, yt..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:39 -
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:35 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:36 -
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:04 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:28